W naszej ofercie:

jodła kalifornijska

Jodła kalifornijska - gatunek drzewa należący do rodziny sosnowatych. Występuje w centralnej części Ameryki Północnej, na obszarach górskich w Kalifornii, Utah i Kolorado. W Górach Skalistych rośnie na wysokościach do 3500 m n.p.m.

tuja kolumna

Tuja kolumna - odmiana żywotnika zachodniego będąca najczęściej mieszańcem wewnątrz gatunkowym o dużej zmienności cech .Najczęściej rozmnażana jest przez siew co powoduje duży rozrzut cech genetycznych . Zaletą jest mrozoodporność oraz stabilny szybki wzrost. Silnie zagęszczając się, rośnie wąsko kolumnowo , stosunkowo szybko, ok. 20cm rocznie, nie zajmuje wiele miejsca. Łuski zazwyczaj ciemnozielone, stanowi idealne tło dla innych jasno wybarwionych odmian.

tuja szmaragd

Tuja Szmaragd - najładniejsza odmiana z żywotników zachodnich o czysto zielonej ,,szmaragdowej,, barwie igliwia, która pozostaje na roślinie nawet w srogie zimy. Dodatkową zaletą tej odmiany jest brak nasion. Rosinie dość szybko przybierając kształt regularnego stożka. W wieku 10 lat osiąga 2 -2,5 metra wysokości. Całkowicie mrozoodporna.

tuja brabant

Tuja Brabant - jedna z najbardziej znanych (obok szmaragdowej) odmian. Tuja Brabant doskonale nadaje się na żywopłoty. Nie przeszkadza jej cięcie, a jest ono niezbędne zważywszy na rozmiary, które Thuja Brabant osiąga - nawet 6-7 metrów wysokości. Po 10 latach można spodziewać się, że będzie miała około 4 metrów.

świerk pospolity

Świerk pospolity - Jest to jedyny gatunek świerka występujący naturalnie w Polsce. Rośnie głównie w północno-wschodniej części kraju, na południu Polski, w górach i na pogórzu. Nie występuje w sposób naturalny w centralnej i zachodniej Polsce (tzw. pas bezświerkowy). Zasięg tego gatunku rozciąga się na północy Europy od Norwegii do Rosji, występuje także w Alpach, Sudetach, Karpatach oraz na Bałkanach. Na wschodzie sięga Uralu, gdzie stopniowo wypiera go świerk syberyjski (Picea obovata). Północna granica występowania przebiega w Norwegii

świerk srebrzysty

Świerk srebrzysty - gatunek wiecznie zielonego drzewa z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Świerk kłujący pochodzi z Gór Skalistych w zachodniej części Ameryki Północnej.
  • galeria
  • galeria
  • galeria
  • galeria

Zadzwoń: